ctr.com.pl
Kupuj bez rejestracji!  

Monitoring Bosch Security Systems

Strona główna  »  Artykuły  »  Monitoring Bosch Security Systems


Dział Bosch Security Systems dostarczył i zainstalował sieciowy system monitoringu wizyjnego na targach we Frankfurcie. Bazuje on na systemie zarządzania sygnałem wizyjnym Vidos oraz zapisie cyfrowym Vidos-NVR.

Dział Bosch Security Systems dostarczył i zainstalował sieciowy system monitoringu wizyjnego na targach we Frankfurcie. Bazuje on na systemie zarządzania sygnałem wizyjnym Vidos oraz zapisie cyfrowym Vidos-NVR .

Jako rozwiązanie programowe opierające się o plany lokalizacji, system Vidos integruje różne komponenty, a system Vidos-NVR zapewnia nieograniczoną oraz bezpieczną archiwizację informacji.

Firma Bosch zainstalowała kamery IP w wybranych obszarach całych terenów targowych w bliskiej współpracy z działem budynków targowych T13 oraz biurem inżynierskim Schad-Hl&Partner. Co więcej, dotychczas używane kamery zostały zintegrowane z systemem za pomocą nadajnika VIP 10 z koderem MPEG-4. Wymagana struktura sieciowa również została zainstalowana przez dział Bosch Security Systems i składa się z kabli miedzianych oraz światłowodów, a także aktywnych urządzeń sieciowych.

Systemem monitoringu wizyjnego firmy Bosch zainstalowanym na terenach targowych steruje kilka stacji roboczych Vidos. Dodatkowo dostępne są mobilne ściany z wbudowanymi monitorami, z których każda wyświetla 24 obrazy bieżące. Autoryzowani użytkownicy mogą uzyskać dostęp do obrazów oraz sterować kamerami z każdej stacji roboczej przez wewnętrzną sieć Intranet. Cyfrowy zapis wizyjny za pomocą systemu Vidos-NVR jest realizowany w dwóch serwerach, z których każdy posiada wbudowane dyski twarde o łącznej pojemności 7,5 TB.

Organizator targów we Frankfurcie (Messe Frankfurt) jest drugim co do wielkości organizatorem targów na świecie i w ramach realizowanego projektu monitoringu wizyjnego nalegał na przyszłościowo zorientowaną koncepcję systemu z możliwościami późniejszej rozbudowy. W roku 2004 firma zorganizowała we Frankfurcie 16 imprez targowych, co w obliczu 926 tys. zwiedzających wiązało się z ogromnymi zadaniami na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa. System monitoringu wspiera siły policyjne oraz kontrolę ruchu, a także rozszerza możliwości prowadzenia dozoru wymagane przez nieustannie zwiększającą się wielkość wystaw.

źródło: boschsecurity.pl