ctr.com.pl
Kupuj bez rejestracji!  

Komputerowy zapis obrazu

Strona główna  »  Artykuły  »  Komputerowy zapis obrazu


Komputerowy zapis obrazu
Komputerowy zapis obrazu GeoVision to najlepsza alternatywa dla samodzielnych rejestratorów cyfrowych o wysokich parametrach zapisu. Systemy rejestracji GV pozwalające na zapis sygnałów wizyjnych z kamer przemysłowych to w opinii specjalistów najlepsze tego typu rozwiązanie na rynku CCTV.
W ofercie firmy GeoVision znajdziemy bogatą gamę kart DVR, dzięki którym możemy tworzyć spersonalizowane systemy telewizji przemysłowej zarówno dla małych, średnich, jak i dużych obiektów. Jednym z fundamentalnych produktów firmy GeoVision są karty komputerowe DVR z serii GV 650 które pozwalają na komputerowy zapis obrazu z 4, 8, 12 lub 16 kamer CCTV. Dodatkowo systemy monitoringu budowane na bazie komputerowego zapisu obrazu GV650 pozwalają na zapis dźwięku z 2 źródeł fonicznych, co jest doskonałym uzupełnieniem każdej profesjonalnej instalacji CCTV. . Karta do komputerowej rejestracji obrazu GV650 umożliwia zapis wideo w kilku trybach (detekcja ruchu, harmonogram, tryb ręczny oraz ciągły) z częstotliwością odświeżania na poziomie 50 klatek na sekundę. Ogromną zaletą komputerowego zapisu obrazu GV jest możliwość korzystania z najnowocześniejszych rozwiązań z zakres zarządzania systemami CCTV i cyfrowej rejestracji sygnałów wizyjnych. Jedną z takich nowoczesnych technologii jest kompresja Geo H.264, która w porównaniu z innymi kodekami wideo nie powoduje pogorszenia jakości nagrań video. Ponadto, kompresja Geo H.264 znacznie zmniejsza koszty związane z archiwizacją nagrań video (nawet do 30%). Wysoka funkcjonalność, szerokie możliwości integracji, łatwa i komfortowa obsługa to podstawowe z zalet komputerowego zapisu obrazu GeoVision. Dodatkowe zalety użytkowe:

- zdalny monitoring CCTV za pomocą sieci Internet, LAN/WAN (wbudowany serwer WWW i FTP)
- automatyczna kompensacji światła
- współpraca z innymi systemami bezpieczeństwa np. systemy alarmowe, kontroli dostępu.
- aplikacja Watch dog restartująca system rejestracji po chwilowych spadkach napięcia
- sterowanie kamerami szybkoobrotowymi PTZ,
- powiadamianie o zdarzeniach alarmowych (sms, e-mail)
- kilka nowoczesnych technik kompresji wideo (MPEG4, Wavelet, GeoMPEG-4, Geo H264 oraz Geo Mpeg4 ASP)
- wysoki poziom zabezpieczeń (zabezpieczenie nagrań video „znakiem wodnym”, hasła, definiowanie użytkowników, zabezpieczenia sieciowe)