ctr.com.pl
Kupuj bez rejestracji!  

Monitoring HDCCTV

Strona główna  »  Artykuły  »  Monitoring HDCCTV


Monitoring HDCCTV
Monitoring HDCCTV to jedna z odmian analogowych systemów telewizji przemysłowej, w których wyeliminowano odgórne ograniczenie rozdzielczości obrazu przez system PAL D1. Dzięki temu nowoczesnemu standardowi możemy przesyłać sygnały wideo w wysokiej rozdzielczości Full HD 1080p bez kompresji i bez potrzeby używania sieci komputerowej i protokołu TCP/IP. W systemach monitoringu HDCCTV transmisja danych jest realizowana za pomocą tradycyjnego okablowania koncentrycznego.

Systemy wizyjne tego typu buduje się w oparciu o kamery przemysłowe HD-SDI. Doskonałym przykładem takiej kamery, może być jeden z najnowszych produktów firmy Geovision w postaci kamery kompaktowej GV-SDI-BX100 4 mm. Oczywiście jej podstawową zaletą użytkową jest możliwość przesyłania obrazu w rozdzielczości Full HD za pomocą tradycyjnego okablowania koncentrycznego. Dzięki zastosowanemu przetwornikowi obrazu z funkcją progresywnego skanowania, kamera przemysłowa HD-SDI Geovision z serii GV-SDI-BX100 4 mm rewelacyjnie nadaje się do obserwacji obszarów, na których znajdują się zarówno statyczne, jak i szybko poruszające się obiekty (wyeliminowano efekt postrzępionych krawędzi obiektów będących w ruchu). Ze względu na wysoką jakość i szczegółowość dostarczanego obrazu, kamera CCTV HD-SDI GV-SDI-BX100 4 mm doskonale sprawdza się w miejscach, w których konieczna jest szczegółowa identyfikacja obserwowanych osób i przedmiotów.

Dużą zaletą użytkową modelu GV-SDI-BX100 4 mm jest prawdziwa funkcja Dzień/Noc z mechanicznym filtrem podczerwieni, która zapewnia prawidłowe odwzorowanie obserwowanej sceny zarówno w dziennym, jak i nocnym oświetleniu. Kamera może współpracować z zewnętrznym promiennikiem podczerwieni, który pozwala na generowanie wyraźnego obrazu, nawet przy całkowitym braku oświetlenia na obserwowanej scenie. Na uwagę zasługuje także technologia szerokiego zakresu dynamiki WDR, która poprawia rozpoznawalność szczegółów znajdujących się w zbyt jasnych i zaciemnionych obszarach obserwowanej sceny.

Do rejestracji materiałów wideo z prezentowanej kamery HD-SDI polecamy profesjonalną kartę komputerową DVR GV-SDI-204, która pozwala na stworzenie instalacji HDCCTV zapewniającej obsługę dla 4 kamer i oferującą zapis wizji w rozdzielczości Full HD z prędkością 100 klatek na sekundę.