ctr.com.pl
Kupuj bez rejestracji!  

Montaż kamer w firmie

Strona główna  »  Artykuły  »  Montaż kamer w firmie


Montaż kamer w firmie

Jeśli w twojej firmie często miały miejsca przypadki kradzieży, na pewno chcesz zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Można to zrobić na kilka sposobów, ale najlepszym rozwiązaniem jest montaż kamer przemysłowych. Przedstawiamy dziś najważniejsze informacje dotyczące tego, jak ta czynność powinna być wykonywana, jakie miejsca wybrać oraz ile kamer jest w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.


Wybór miejsca na montaż kamery

Montaż kamery przemysłowej w firmie powinien być wykonywany w miejscach, które zapewniają najszerszy widok. Idealnie do tego celu nadają się narożniki pomieszczeń, a w dużych halach konstrukcja dachu. W zależności od wybranego modelu kamery i tego, jakie posiada ona możliwości, można obserwować bardzo duża powierzchnię wnętrza, bez obaw o to, że cokolwiek umknie uwadze. Ale to nie wszystko. Dla prawidłowej pracy kamer przemysłowych, należy im zapewnić odpowiednie oświetlenie. Powinno ono w prawidłowym stopniu doświetlać przestrzeń, aby wydobywać szczegóły nawet w ciemności.


Bezpieczeństwo montażu systemu monitoringu

instalator systemów monitoringu montujący kamery przemysłowe na ścianie

Kamery to urządzenia ważące po kilka kilogramów. Dla zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa użytkowania, montaż kamer przemysłowych powinien być wykonany przez profesjonalistów z dużym doświadczeniem w instalacjach monitoringu. Jest to konieczne, aby nie dopuścić do obluzowania kamer i ich ewentualnego upadku na ziemię. Dla pewności solidnego montażu, zaleca się stosowanie dedykowanych uchwytów, gwarantujących największą trwałość konstrukcji przez długi czas. Uchwyty takie mogą być przeznaczone dla różnych modeli kamer i zapewniać inny sposób montażu.